Geziler

"Dünya Diye Bir Yer" - Selma Gürbüz (2021)

 


 

TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi Gezisi (2022)

1927'de başlayan radyo yayıncılığından günümüze, başta radyo ve televizyon olmak üzere, yeni medyadan üç boyutlu yayınlara kadar tüm alanların teknolojisi ile sergilendiği bir müze... Görsel İletişim Projesi II dersi kapsamında Doç. Dr. Özge Mazlum, Arş. Gör. Özgür Hünel, Arş. Gör. Ezgi Bengisu Bahar ve öğrencilerimizle TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi'ni gezdik.

 


 

"Yokai Geçit Töreni: Japonya'dan Doğaüstü Varlıklar" Sergisi (2022)

Dijital Medya ve Sanat dersi kapsamında Prof. Dr. Billur Tekkök Karaöz, Arş. Gör. Ezgi Bengisu Bahar, Arş. Gör. Özgür Hünel ve öğrencilerimizle birlikte, Japonya Büyükelçiliği tarafından düzenlenen, Japonya Tanıtma Vakfı'nca gezici sergi olarak oluşturulan "Yokai Geçit Töreni: Japonya'dan Doğaüstü Varlıklar" sergisini gezdik.

 


 

"Yüzler ve Gizler" Sergisi (2022)

11 Aralık 2022, saat: 16:00'da CerModern'deki Yüzler ve Gizler sergisine gerçekleştirilen gezide öğrenciler sanat eserlerini rehber eşliğinde inceleme fırsatı buldular. Sergide Türkiye'nin 37 sanatçısının 85 eseri yer aldı. Modern ve çağdaş sanat eserlerini bir araya getiren resim koleksiyon seçkisinde, sanatçılar Abidin Dino, Adnan Turani, Alaettin Aksoy, Avni Arbaş, Burhan Doğançay, Burhan Uygur, Cihat Burak, Devrim Erbil, Eren Eyüboğlu, Ergin İnan, Fahrelnissa Zeid, Fikret Mualla, Hakan Gürsoytrak, İbrahim Balaban, Komet, Mehmet Güleryüz, Mevlut Akyıldız, Mustafa Ata, Naile Akıncı, Nedim Günsur, Neş’e Erdok, Neşet Günal, Nuri Abaç, Nuri İyem, Nurullah Berk, Orhan Peker, Oya Zaim Katoğlu, Ömer Kaleşi, Ömer Uluç, Özdemir altan, Selma Gürbüz, Şadan Bezeyiş, Şükriye Dikmen, Turan Erol, Turgut Zaim ve Yüksel Arslan’ın eserleri yer aldı.