Bölüm Başkanından

Merhaba;

Yeni ve geleneksel iletişim ortamlarına yönelik tasarım becerisine sahip, birbiriyle entegre ve dinamik süreçleri yönetebilen mezunlar yetiştirmek amacıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başladık.

Günümüz insanının yaşam alanı haline gelen dijital evren aynı zamanda iş yapış biçimlerinde de radikal değişikliklere yol açarken geleneksel iletişim araçlarında zaten önemli bir yere sahip olan görsel iletişim, yaşamın dijital hızı içerisinde önemini artırmaktadır. Yetişmiş tasarımcı ihtiyacı da aynı oranda artarken Başkent Üniversitesi olarak “yaşayan bir sanat ortamı” olan Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde öğrencilerimizi güncel müfredat, nitelikli kadro, teknolojik altyapı ve örnek kampüs ortamı ile buluşturuyoruz.

Uygulama ağırlıklı müfredatımız ve ekip çalışmasını önceleyen eğitim stratejimiz ile, öğrencilerimizin araştırma/uygulama yaparak yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri film prodüksiyon, hareketli grafik tasarımı, tipografi, fotoğraf, illüstrasyon, internet ve arayüz tasarımı, bilgilendirme tasarımı, animasyon, 3 boyutlu tasarım, yeni baskı teknikleri, deneyim tasarımı, yeni medya vb. derslerin yanında entelektüel birikimlerini artıracak kuramsal dersler de içermektedir.

 

Doç. Dr. Fehmi Soner MAZLUM

Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı